Must have dla kino maniaków. 5 aplikacji dla fanów kina dla iOS

Must have dla kino maniaków. 5 aplikacji dla fanów kina dla iOS
Prezentujemy tekst z pierwszego numeru iStyle, w którym opisaliśmy 5 najciekawszych, według autora, aplikacji dla fanów kina. Oczywiście wszystkie dla systemu iOS.

Filmaster: aplikacja ta jest oparta na portalu filmaster.pl, który zrzesza wszystkich kinomaniaków. Każdy miłośnik filmów może w niej ocenić obejrzane filmy oraz zobaczyć jak inni ocenili pozostałe. Na podstawie naszych ocen otrzymujemy też rekomendacje wartych obejrzenia pozycji, o których możemy następnie podyskutować we wbudowanym serwisie społecznościowym. Zasadniczym atutem aplikacji jest to, że jest darmowa i oferuje repertuar filmowy kin bez dodatkowych opłat. Inne aplikacje z dostępnym na wyciągnięcie ręki repertuarem kin są objęte płatnościami.

Plex dla iOS spełnia kilka funkcji. Wymaga Plex dla Mac, z utworzoną biblioteką filmów i seriali, jakie posiadamy. Następnie za pomocą aplikacji możemy zarówno sterować klientem dla Mac, jak i odtwarzać interesujące nas filmy za pośrednictwem konwersji over-the-air na naszym iPhone/iPad wraz z napisami. Dodatkowo możemy przeglądać bibliotekę iPhoto oraz iTunes. Jeśli posiadamy odpowiedni router możemy również skonfigurować go tak, aby móc oglądać całą zawartość naszej biblioteki nawet za pośrednictwem sieci 3G z każdego miejsca na świecie.

Skyfire Web Browser to przeglądarka internetowa, która pozwala na odtwarzanie niektórych plików z Flash nieobsługiwanych przez Safari. Pozwala to na oglądanie chociażby seriali online udostępnianych na wielu stronach internetowych. Dzięki konwersji plików na serwerach Skyfire, stają się one mniejsze i łatwiejsze do wyświetlenia na iPhone/iPad. Poza tym jest to zwykła przeglądarka internetowa o rozbudowanej funkcjonalności pozwalającej na zmianę trybu wyświetlania strony np. z trybu mobilnego na pełny widok.

GPlayer to jeden z najlepszych i najprostszych odtwarzaczy plików wideo na iPhone i iPad. Obsługuje bardzo dużo formatów plików wideo, wiele strumieni audio oraz bardzo dużo kodowań i formatów napisów od filmów. Aplikacja nie potrzebuje konwertować filmów do przyjaznego sobie formatu, więc wystarczy dodać je wraz z napisami w iTunes w zakładce „Programy” do aplikacji , a aplikacja poradzi sobie z nimi bezpośrednio na naszym urządzeniu. Obsługiwane formaty wideo to: XVID/DIVX AVI, WMV, RMVB, ASF, H264, MKV, TS, M2TS.

OPlayer to kolejny odtwarzacz wideo na iOS, bardzo prosty w obsłudze, ale z nieco większymi możliwościami. Odtwarza wideo, audio, strumienie audio i wideo. Pozwala na pobieranie plików bezpośrednio z Internetu, serwerów FTP, SMB, a także za pośrednictwem WiFi. Jeśli ktoś potrafi wygenerować link FLV do plików MegaVideo, to program także je odtworzy. Obsługiwane formaty wideo to: WMV/AVI/MKV /RM/RMVB/XVID/MP4/MOV/3GP/MPG.