5 aplikacji pomagających w osobistej organizacji

5 aplikacji pomagających w osobistej organizacji
Każdy z nas ma na co dzień dużo do zrobienia. Zapłacenie rachunku, umówienie się z dentystą, zakupy świąteczne lub spotkanie ze znajomymi… Są ludzie, którzy potrafią sami o wszystkim pamiętać, lecz inni, nie wyposażeni w niezawodną pamięć pomagają sobie np. karteczkami. Dla tych nieco gorzej zorganizowanych i tych, którzy lubią wszystko dokładnie zaplanować przygotowałem listę przydatnych aplikacji, które pomogą nam przebrnąć przez ogrom zadań dnia powszedniego.

Bills to bardzo prosta w obsłudze aplikacja do zarządzania płatnościami. Jeśli mamy do zapłacenia co miesiąc fakturę za telefon, ratę kredytu czy opłaty za media możemy ustawić czas płatności, przypomnienie, długość powtarzania. Dodatkowo aplikacja posiada opcję prowadzenia statystyk, tak aby można było na bieżąco śledzić miesięczne wydatki. Po synchronizacji rachunków z serwerem Bills możemy również otrzymywać powiadomienia push przypominające nam o zbliżającej się dacie płatności.

Air Sharing

Na pewno każdy chociaż raz potrzebował mieć przy sobie różne dokumenty, obrazy lub innego rodzaju ważne pliki czy to potrzebne do pracy, czy do celów prywatnych. Aplikacją, która pozwala na trzymanie wszystkich takich plików w jednym miejscu jest Air Sharing. Do standardowej wersji aplikacji możemy wszystko wgrać za pośrednictwem iTunes, a wersja pro oferuje bezpośredni dostęp do wielu serwerów plików takich jak Dropbox, FTP i wiele innych. Obsługiwana jest większość formatów plików pakietów biurowych, obrazów, kodów źródłowych i innych. Do tego, aby móc ustawić różne budziki i przypominacze z możliwością regulacji ilości przypomnień, odstępów między nimi oraz dźwięków alertów przyda się aplikacja Due, która w bardzo prosty i intuicyjny sposób pozwala na takie operacje. Do podstawowych funkcji zalicza się sposobność ustawienia alarmów, wielu zapisanych czasomierzy oraz prowadzenie dziennika minionych powiadomień. W programie zainstalowano wiele ”irytujących” dźwięków, które zagwarantują nam pobudkę i bezbłędne usłyszenie alarmu. Dodatkowo na ikonie aplikacji może się pojawiać informacja o ilości zadań, czasomierzy, jakie są aktywne w danej chwili. Jeśli zapomnimy czegoś ze swojego komputera, możemy zdalnie dostać się do niego za pomocą Logmein. Aplikacja daje nam dostęp do biurka Maka i za pomocą iPhone’a możemy przeglądać całą zawartość komputera, w tym np. wyświetlić ważny dokument lub przesłać go za pośrednictwem e-maila. Możliwości Logmein ograniczone są właściwie tylko oprogramowaniem zainstalowanym na komputerze oraz jakością łącza. Zdalne granie czy oglądanie filmów za jej pośrednictwem nie będzie jednak należało do przyjemnych czynności. Awesome Note (+ToDo/Diary) łączy w sobie cechy notatnika i prostego menadżera zadań. Pozwala w każdej chwili zapisać ważną informację, a także zaplanować zadania i dodawać alarmy. Wszystko to mamy podane w przyjaznej oku oprawie. Aplikacja pozwala na tworzenie kopii zapasowych notatek oraz zadań, zarówno za pośrednictwem iTunes, jak i WiFi, czy chociażby wysyłanie ich SMSem. Ważną z punktu widzenia bezpieczeństwa funkcją jest możliwość zabezpieczenia niektórych notatek hasłem. Ciekawym dodatkiem jest również możliwość rysowania notatek.